Firma Profili

1965 yılında bileme makineleri imalatı ile ağaç işleme makineleri endüstrisindeki faaliyetlerine başlayan ABM Makine, gerçekleştirdiği yatırımlar ve kaliteli hizmet anlayışı ile bugün bileme makineleri ve kaynak makineleri üretimiyle metal ve ağaç işleme makineleri sektörlerinde dünyada en fazla ürün çeşitliliğine sahip firmadır.

 

Temelleri İzmir'de kurucumuz Saim Keşoğlu tarafından 150 m²'lik bir alanda atılan ABM, üç kuşaktır kendisini yenileyerek ilerlemekte ve İTOB OSB’de 20.000 m²'lik fabrikasında faaliyetlerini ve yeni teknoloji yatırımlarını sürdürmektedir. Teknik servis ve satış sonrası verdiği desteklerin yanı sıra Hollanda, İngiltere, Hindistan, Makedonya ve Polonya'daki satış ofisleriyle birlikte global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

ABM, dünyadaki en büyük bileme makinesi fabrikası olarak alanında tecrübeli mühendisleri ve profesyonel ekibiyle makinelerin yazılımını tamamen kendi bünyesinde geliştirmekte ve tüm parçaları kendi fabrikasında üretmektedir.

 

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden ABM Makine, sektöründe ilk Ar-Ge merkezine sahip firmadır. Burada teknolojik değişimleri yakından takip ederek bilgi ve deneyimlerini sürekli artırmakta ve yılda en az 5 Ar-Ge projesini hayata geçirmektedir.

 

Dünyada sektöründe en çok ürün çeşitliliğine sahip firma olarak ihtiyaçları karşılayan, geniş ürün yelpazesi ve 1965’den beri süregelen tecrübesi ile taleplere eksiksiz yanıt veren ABM Makine, insan kaynaklarına ve çalışanlarına verdiği önem, müşteri odaklı sistemi ve bilgiyi tabana yayma politikasıyla başarılarını sürdürmeye devam etmektedir.